Organisation

Berns är ett av Stockholms äldsta etablissemang med ett av stadens mest prestigefulla hotell. Salongerna har fungerat som stockholmarnas eget vardagsrum ända sedan portarna öppnades 1863. Då var det Robert Berns som drev stället som sedan togs över av hans son, Hugo Berns.

Idag ägs Berns av Stureplansgruppen och drivs av vd Nanna Waktel.

Anställda på Berns mejlas genom att skriva: fornamn.efternamn@berns.se

Kontakta Berns
BERNS

Tel: 08 566 322 00
Email: info@berns.se
Berzelii Park
SE-103 27, Stockholm

Email: För hotellrumsbokningar, vänligen maila reservations@berns.se

Email: För event- och konferensförfrågan, vänligen maila event@berns.se

HEAD OF SALES EVENT

Maria Wikström
Email:maria.wikstrom@berns.se 

HEAD OF SALES BERNS HOTEL

Caroline Gunnarsson
 Email: caroline.gunnarsson@berns.se
Tel: 073 856 63 22 

Ledningsgrupp
VIKARIERANDE HOTELLCHEF

Alessandra Zannin
Email: alessandra.zannin@berns.se

EVENTCHEF

Sofia Högdal
Email: sofia.hogdal@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS ASIATISKA

Elias Eliasson
Email: elias.eliasson@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS BISTRO & BAR

Niclas Ohlsson
Email: niclas.ohlsson@berns.se

KÖKSCHEF BERNS

Peter Markl
Email: peter.markl@berns.se

Marknadsavdelning
MARKNADSCHEF

Håkan Ullberg
Email: hakan.ullberg@berns.se

PR
DIGITALA OCH SOCIALA MEDIER

Emelie Sandahl
Email:emelie.sandahl@berns.se


Anställda


Lediga tjänster

BERNS ASIATISKA SÖKER EN HOVMÄSTARE

Nu behöver vi förstärka vårt fantastiska team med en hovmästare.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER KOCKAR

Tjänsten som kock innebär att du lagar mat tillsammans med erfarna kollegor på en av Stockholms mest eftertraktade restauranger.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER SOUSCHEF

Vi ser att du har ett brinnande intresse för mat, är uthållig, stresstålig och är öppen för nya idéer och tankar.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER KONDITOR

Du bidrar till att skapa en dessertupplevelse utöver det vanliga tillsammans med erfarna kollegor.

Läs mer


BERNS EVENT SÖKER SERVERINGSPERSONAL

Du som söker är glad, positiv och gillar att ge bästa service till dina gäster/kunder.

Läs mer


Berns Event söker hovmästare för event kvällstid

Vi söker dig med erfarenhet av större eventverksamhet, flera års erfarenhet av arbetsledning inom serveringsyrket och som har relevant utbildning.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER SERVERINGSPERSONAL

Vi söker dig som är glad, positiv och gillar att ge bästa service.

Läs mer