Organisation

Berns är ett av Stockholms äldsta etablissemang med ett av stadens mest prestigefulla hotell. Salongerna har fungerat som stockholmarnas eget vardagsrum ända sedan portarna öppnades 1863. Då var det Robert Berns som drev stället som sedan togs över av hans son, Hugo Berns.

Idag ägs Berns av Stureplansgruppen och drivs av vd Nanna Waktel.

Anställda på Berns mejlas genom att skriva: fornamn.efternamn@berns.se

Kontakta Berns
BERNS

Tel: 08 566 322 00
Email: info@berns.se
Berzelii Park
SE-103 27, Stockholm

Email: För hotellrumsbokningar, vänligen maila reservations@berns.se

Email: För event- och konferensförfrågan, vänligen maila event@berns.se

HEAD OF SALES EVENT

Maria Wikström
Email:maria.wikstrom@berns.se 

HEAD OF SALES BERNS HOTEL

Caroline Gunnarsson
 Email: caroline.gunnarsson@berns.se
Tel: 073 856 63 22 

Ledningsgrupp
VIKARIERANDE HOTELLCHEF

Alessandra Zannin
Email: alessandra.zannin@berns.se

EVENTCHEF

Sofia Högdal
Email: sofia.hogdal@berns.se

KÄLLARMÄSTARE BERNS ASIATISKA OCH BERNS BISTRO & BAR

Johan H Lindqvist
Email: Johan.Lindqvist@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS ASIATISKA

Elias Eliasson
Email: elias.eliasson@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS BISTRO & BAR

Niclas Ohlsson
Email: niclas.ohlsson@berns.se

KÖKSCHEF BERNS

Peter Markl
Email: peter.markl@berns.se

Marknadsavdelning
MARKNADSCHEF

Håkan Ullberg
Email: hakan.ullberg@berns.se

PR
DIGITALA OCH SOCIALA MEDIER

Emelie Sandahl
Email:emelie.sandahl@berns.se


Anställda


Lediga tjänster

BERNS ASIATISKA SÖKER SERVERINGSPERSONAL

Vi söker dig som är glad, positiv och gillar att ge bästa service.

Läs mer


BERNS EVENT SÖKER SERVERINGSPERSONAL

Du som söker är glad, positiv och gillar att ge bästa service till dina gäster/kunder.

Läs mer


BERNS SÖKER EN STJÄRNA – HOVMÄSTARE TILL EVENTAVDELNINGEN

Du som söker bör därför brinna för service, är glad, positiv och noggrann.

Läs mer


Servispersonal till krogshow

Vi söker dig med erfarenhet av krogshowsservering samt flera års erfarenhet av servering från restaurang.

Läs mer