Organisation

Berns är ett av Stockholms äldsta etablissemang med ett av stadens mest prestigefulla hotell. Salongerna har fungerat som stockholmarnas eget vardagsrum ända sedan portarna öppnades 1863. Då var det Robert Berns som drev stället som sedan togs över av hans son, Hugo Berns.

Idag ägs Berns av Stureplansgruppen och drivs av vd Yvonne Sörensen Björud.

Anställda på Berns mejlas genom att skriva: fornamn.efternamn@berns.se

Kontakta Berns
BERNS

Tel: 08 566 322 00
Email: info@berns.se
Berzelii Park
SE-103 27, Stockholm

Email: För hotellrumsbokningar, vänligen maila reservations@berns.se

Email: För event- och konferensförfrågan, vänligen maila sales@berns.se

SALES MANAGER

Annika Frisch
Email: annika.frisch@berns.se

Strategigrupp
VD

Yvonne Sörensen
Email: yvonne.sorensen@berns.se

VICE VD OCH KÄLLARMÄSTARE

Johan Lindqvist
Email: johan.lindqvist@berns.se

EKONOMICHEF

Martin Edling
Email: martin.edling@berns.se

HR- OCH UTVECKLINGSCHEF

Johanna Lindholm Eriksson
Email: johanna.lindholm.eriksson@berns.se

Ledningsgrupp
VIKARIERANDE HOTELLCHEF

Annika Frisch
Email: annika.frisch@berns.se

EVENTCHEF

Sofia Högdal
Email: sofia.hogdal@berns.se

KÄLLARMÄSTARE BERNS ASIATISKA OCH BERNS BISTRO & BAR

Johan H Lindqvist
Email: Johan.Lindqvist@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS ASIATISKA

Caroline Nätteldeal
Email: caroline.natteldal@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS BISTRO & BAR

Niclas Ohlsson
Email: niclas.ohlsson@berns.se

BARCHEF

Marcus Magnusson
Email: Marcus.Magnusson@berns.se

KÖKSCHEF BERNS

Jonas Andreasen
Email: jonas.andreasen@berns.se

Marknadsavdelning
ACTING DIRECTOR OF SALES AND MARKETING

Sofia Högdal
Email: sofia.hogdal@berns.se

PR
Email: marknad@berns.se

GRAFISK DESIGN OCH TRYCKSAKER

Håkan Ullberg
Email: hakan.ullberg@berns.se

DIGITALA OCH SOCIALA MEDIER

Emelie Sandahl
Email: emelie.sandahl@berns.se

NÖJESANSVARIG

Lee Cassö
Email: lee@berns.se


Anställda


Lediga tjänster

À LA CARTE KOCK TILL BERNS ASIATISKA

Du lagar mat med passion och vill lära dig mer om det asiatiska köket.

Läs mer


SOUS-CHEF TILL BERNS ASIATISKA

Du lagar mat med passion och kan eller vill lära dig mer om det asiatiska köket.

Läs mer