Organisation

Berns är ett av Stockholms äldsta etablissemang med ett av stadens mest prestigefulla hotell. Salongerna har fungerat som stockholmarnas eget vardagsrum ända sedan portarna öppnades 1863. Då var det Robert Berns som drev stället som sedan togs över av hans son, Hugo Berns.

Idag ägs Berns av Stureplansgruppen.

Anställda på Berns mejlas genom att skriva: fornamn.efternamn@berns.se

Kontakta Berns
BERNS

Tel: 08 566 322 00
Email: info@berns.se
Berzelii Park
SE-103 27, Stockholm

Email: För hotellrumsbokningar, vänligen maila reservations@berns.se

Email: För event- och konferensförfrågan, vänligen maila event@berns.se

HEAD OF SALES

Izabelle Lim 
Vikarierande Sales Manager
Email: izabelle.lim@berns.se

Maria Wikström (föräldraledig)
Email:maria.wikstrom@berns.se 

Ledningsgrupp
VD

Jennica Jonsson
Email: jennica.jonsson@berns.se

HOTELLCHEF

Anna Bengtsson
Email: anna.bengtsson@berns.se

EVENT- OCH AFFÄRSUTVECKLINGSCHEF

Sofia Högdal
Email: sofia.hogdal@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS ASIATISKA

Anna Lundblad
Email: anna.lundblad@berns.se

RESTAURANGCHEF BERNS BISTRO

Niclas Ohlsson
Email: niclas.ohlsson@berns.se

KÖKSCHEF BERNS

Peter Markl
Email: peter.markl@berns.se

Marknad & kommunikation

All marknadsföring, kommunikation och PR för Berns går via INDY Collective.

Emelie Sandahl
Kontaktperson Berns marknadskommunikation
emelie@indycollective.se


Anställda


Lediga tjänster

BERNS ASIATISKA SÖKER EN HOVMÄSTARE

Nu behöver vi förstärka vårt fantastiska team med en hovmästare.

Läs mer


BERNS SÖKER EN STJÄRNA – SÄLJANDE PROJEKTLEDARE TILL EVENTAVDELNINGEN (Vikariat)

Du som söker bör vara glad, positiv och gilla att ge bästa service till dina gäster/kunder

Läs mer


Servispersonal till Berns eventavdelning

På Berns kommer du att servera på stora galamiddagar med hög klass på både mat, underhållning och service.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER KOCKAR

Tjänsten som kock innebär att du lagar mat tillsammans med erfarna kollegor på en av Stockholms mest eftertraktade restauranger.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER SOUSCHEF

Vi ser att du har ett brinnande intresse för mat, är uthållig, stresstålig och är öppen för nya idéer och tankar.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER KONDITOR

Du bidrar till att skapa en dessertupplevelse utöver det vanliga tillsammans med erfarna kollegor.

Läs mer


BERNS ASIATISKA SÖKER SERVERINGSPERSONAL

Vi söker dig som är glad, positiv och gillar att ge bästa service.

Läs mer