Organisation

Berns är ett av Stockholms äldsta etablissemang med ett av stadens mest prestigefulla hotell. Salongerna har fungerat som stockholmarnas eget vardagsrum ända sedan portarna öppnades 1863. Då var det Robert Berns som drev stället som sedan togs över av hans son, Hugo Berns.

Idag ägs Berns av Stureplansgruppen och drivs av vd Yvonne Sörensen Björud.

Anställda på Berns mejlas genom att skriva: fornamn.efternamn@berns.se

 

 

Kontakta Berns

Berns

Tel: 08 566 322 00

Email: info@berns.se

Berzelii Park

SE-103 27, Stockholm

Head of Sales Event

Maria Wikström

Email: maria.wikstrom@berns.se

Hotel Sales Manager

Christina Gartzell

Email: christina.gartzell@berns.se

Strategigrupp

VD

Yvonne Sörensen

Email: yvonne.sorensen@berns.se

Vice VD och driftschef

Johan Lindqvist

Email: johan.lindqvist@berns.se

Ekonomichef

Martin Edling

Email: martin.edling@berns.se

HR- och utvecklingschef

Johanna Lindholm Eriksson

Email: johanna.lindholm.eriksson@berns.se

Ledningsgrupp

Vikarierande hotellchef

Annika Frisch

Email: annika.frisch@berns.se

Event- och konferenschef

Sofia Högdal

Email: sofia.hogdal@berns.se

Källarmästare Berns Asiatiska och Berns Bistro & Bar

Caroline Nätteldal

Email: caroline.natteldal@berns.se

Nöjeschef

Martin Kling

Email: martin.kling@berns.se

Barchef

Marcus Magnusson

Email: Marcus.Magnusson@berns.se

Kökschef Berns Asiatiska

Jonas Andreasen

Email: jonas.andreasen@berns.se

Marknadsavdelning

Acting Director of Sales and Marketing

Sofia Högdal

Email: sofia.hogdal@berns.se

PR & sociala medier

Daniel Ogalde

Tel: 08 566 323 87

Email: daniel.ogalde@berns.se

Digitala medier

Christina Guardian

Tel: 08 566 324 77

Email: christina.guardian@berns.se

Tryckta medier

Håkan Ullberg

Tel: 08 566 322 99

Email: hakan.ullberg@berns.se

Anställda

Personalinlogg>>

Lediga tjänster

Marknads- och försäljningschef

Berns söker en marknads- och försäljningschef med övergripande strategiskt ansvar för marknadsföring, PR och försäljning.

Läs mer

À LA CARTE KOCK TILL BERNS ASIATISKA

Erfaren och passionerad kock sökes till Berns Asiatiska.

Läs mer

Berns Bistro & Bar söker kockar

Vi söker söker kockar/Chef de Partie till Berns Bistro & Bars.

Läs mer

Berns Bistro & Bar söker kockar

Vi söker söker kockar/Chef de Partie till Berns Bistro & Bars.